AKTUALNO!

Od marca do novembra 2016 ob finančni podpori MOL izvajamo projekt "Netopirji - skrivnostni Ljubljančani 2".

22. 4. 2016 – teren Pregledovanje ljubljanskih netopirnic
začetek: Ljubljana - Prule
Na dan Zemlje bomo tudi letos pregledali ljubljanske netopirnice, ki so bile tekom različnih projektov nameščene na drevesa po Ljubljani.
Dodatne informacije in prijave na netopirji.ljubljana@gmail.com.

6.6. do 31.8.2016 – Fotografska razstava »NETOPIRJI – SKRIVNOSTNI LJUBLJANČANI«
Knjižnica Šiška, Ljubljana
Skrivnostne nočne letalce – netopirje lahko opazujemo tudi v urbanem okolju. S fotografsko razstavo predstavljamo te v resnici prav simpatične in posebne sesalce, razbijamo predsodke o njih ter poudarjamo njihovo ogroženost in pomen v okolju. Izvedeli pa boste tudi, kje vse se netopirji lahko čez dan skrivajo v Ljubljani. Aktivnost poteka v sklopu projekta »Netopirji – skrivnostni Ljubljančani 2«, ki ga sofinancira MOL.

10. do 11.6.2016 - BioBlitz - 24 UR Z REKO MURO
Veržej
Ustvarjalna delavnica, fotografska razstava o netopirjih in sprehod z opazovanjem netopirjev. Podrobnosti znane kmalu!

julij in september 2016 – teren pregledovanja netopirnic »NETOPIRJI – SKRIVNOSTNI LJUBLJANČANI 2«
Pregledali bomo netopirnice, ki so bile tekom različnih projektov nameščene na drevesa po Ljubljani. Aktivnost poteka v sklopu projekta »Netopirji – skrivnostni Ljubljančani 2«, ki ga sofinancira MOL.
Dodatne informacije in prijave na netopirji.ljubljana@gmail.com.

14. do 21.8.2016DIJAŠKI BIOLOŠKI TABOR 2016
Zapotok pri Igu
Herpetološko društvo tudi letos organizira že 7. Dijaški biološki tabor. Na taboru bo pod mentorstvom biologa Simona Zidarja delovala tudi skupina za netopirje. Vsi dijaki, ki vas zanima naravoslovje, lepo povabljeni!
Dodatne informacije o taboru in prijavo najdete na: https://dijaskitabor.wordpress.com/.

21.9.2016 – Predavanje »NETOPIRJI – SKRIVNOSTNI LJUBLJANČANI«
Knjižnica Šiška, Ljubljana
Se netopirji res zapletajo v lase? So slepi? Zakaj so koristni? Kje jih lahko najdemo in opazujemo tudi v Ljubljani? Zakaj so ogroženi? Vabljeni na poljudno predavanje o netopirjih v Ljubljani! Aktivnost poteka v sklopu projekta »Netopirji – skrivnostni Ljubljančani 2«, ki ga sofinancira MOL.

3. do 28.10.2016 – Fotografska razstava »NETOPIRJI – SKRIVNOSTNI LJUBLJANČANI«
Knjižnica Prežihov Voranc, Ljubljana
4.10.2016 ob 18:00 – Otvoritev razstave s predavanjem
Ljudje zaradi nepoznavanja do netopirjev še vedno gojijo močno negativen odnos. Pa je res, da se netopirji zapletajo v lase? So res slepi? Zakaj so koristni? S fotografsko razstavo in izobraževalnim predavanjem želimo razbiti predsodke o netopirjih in poudariti njihov pomen v okolju. Aktivnost poteka v sklopu projekta »Netopirji – skrivnostni Ljubljančani 2«, ki ga sofinancira MOL.

LJUBLJANA - ZELENA PRESTOLNICA EVROPE 2016
Infotočka »Točka.Zate.« pred ljubljanskim magistratom

13. 7. 2016 - Nočni izlet »KDO BEDI PO SONČNEM ZAHODU?«
začetek: stojnica na začetku Jakopičevega sprehajališča v Tivoliju
Sprehod po parku Tivoli in raziskovanje nočnih živali, ki živijo v parku Tivoli. V sodelovanju z Društvom za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije in Društvom za proučevanje in ohranjanje metuljev Slovenije.

20. 7. 2016 - Delavnica »NETOPIRJEM IZDELAJMO NETOPIRNICO«
17.00-19.00
Delavnica primerna za otroke nad 8 let, mlajšim pomagajo starši. Material in vse za izdelavo netopirnic dobite na delavnici, hkrati pa izveste tudi vse, kar vas zanima o netopirjih.

25. 7. 2016 - Večerni sprehod »SPOZNAJMO NETOPIRJE NAD LJUBLJANICO«
20.00-21.30
V večernem mraku se bomo sprehodili izpred magistrata po bregu Ljubljanice in s pomočjo posebnih naprav opazovali in poslušali netopirje. Izvedeli boste tudi kako netopirsko zanimivost.
Dogodek poteka tudi v sklopu projekta »Netopirji – skrivnostni Ljubljančani 2«, ki ga sofinancira MOL.

28. 7. 2016 - Ustvarjalna delavnica »IZDELAJ SVOJEGA NETOPIRJA«
17.00-19.00
Izdelovali bomo netopirske magnetke iz raznobarvne penaste gume in papirja, ki jih boste lahko odnesli domov. Pri tem boste slišali vse, kar vas zanima o netopirjih. Delavnica je primerna za otroke nad 5 let. Material dobite na delavnici.

Dodatne informacije na: simon.zidar@gmail.com.

MEDNARODNA NOČ NETOPIRJEV 2016

27.8.2016 - Večerni sprehod »NETOPIRJI – SKRIVNOSTNI LJUBLJANČANI«
začetek: leseni otok ob Koseškem bajerju
V večernem mraku se bomo sprehodili okoli Koseškega bajerja in s pomočjo posebnih naprav – ultrazvočnih detektorjev poslušali in opazovali netopirje, pri tem pa izvedeli tudi marsikatero skrivnost iz življenja netopirjev.
V primeru dežja se datum dogodka prestavi.
Dogodek poteka v sklopu projekta »Netopirji – skrivnostni Ljubljančani 2«, ki ga sofinancira MOL.

Dodatne informacije na netopirji.ljubljana@gmail.com.

Vabljeni v SDPVN! Lepo vabljeni k podpori delovanja našega društva. Že vaša članarina lahko bistveno pripomore k boljšemu delovanju društva in izvajanju različnih projektov ter aktivnosti namenjenih varstvu netopirjev:

aktualno.html